Świetlica/Biblioteka

KREATYWNIE POZYTYWNIE

WITAJ!!! smiley

CHCESZ BYĆ KREATYWNY?

NIESZABLONOWO PODCHODZIĆ DO ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW?

CHCESZ SIĘ DOBRZE BAWIĆ?

DOBRZE TRAFIŁEŚ/ AŚ !!!yes

W KAŻDY PIĄTEK BĘDĘ TU ZAMIESZCZAŁA POMYSŁY, ZABAWY, INSPIRACJE :)

OLA OLESZ

"KREATYWNOŚĆ JEST ZARAŹLIWA -  ZARAŻAJ NIĄ!"

A.Einstein

LATAWIEC

Kochani, wakacje i lato tuż, tuż. Dzisiaj proponuję zrobić latawiec :)

Co potrzeba?

- 2 patyczki różnej długości, sznurek, szary papier, klej,pisak, taśma klejąca, wstążeczki

Sposób wykonania

1. patyczki łączymy sznurkiem (na sztywno)

2. oplatamy całość sznurkiem, przywiązując do każdego końca sznurek

3. kładziemy na szarym papierze i obrysowujemy, z każdej strony dokładamy po np. 3 cm

4. Wycinamy

5. Zaklejamy boki (sznurek musi być w środku). Pamiętajcie, żeby każdy patyczek solidnie przykleić taśmą do papieru

5. Można ozdobić swój latawiec, coś na nim narysować, napisać, przywiązać wstążeczki (nie za dużo, żeby nie był za ciężki) i .... gotowe

Przyjemnej zabawy :)

05/06/2020

PRACE Z KAMIENI

Moi Drodzy, dziś w pierwszej kolejności idziemy na podwórko pozbierać kamyczki. Przyglądaliście się im kiedyś? Jakie mają różne kształty, barwy, wielkość. Zastanawialiście się co można z takich kamieni zrobić? Pewnie pomysłów jest dużo, ja na dziś proponuję wykorzystać je do prac palstycznych. Zaskoczeni? :)

Co potrzeba?

kamienie, kartka, klej magic, pisak, może być stara ramka na zdjęcia

Sposób wykonania:

Ułóż z kamieni obrazek, możesz domalować pewne elementy., możesz też inne elementy dołożyć np. patyczki, muszelki itp. Nie bój się być pomysłowy ;)

Moje prace wyglądają tak:

Baw się dobrze:)

20/05/2020

ĆWICZENIA NA POMYSŁOWOŚĆ

1. Wymyśl opowiadanie z podanych wyrazów: dziewczynka, rower, zielony, słońce , pożyczyć, czarny, chmury, wypadek, samochód, sukienka, drzewo, wysoki, tysiąc, burza, las, złoty, uciekać, kino, lecieć, śmiać się , uczyć, pomysłowa, nożyczki.

2. Wymyśl opowiadanie, w którym wszytskie słowa zaczynają się na literę p (możesz zamienić na inna literę).

3. Znajdź jak najwięcej zastosowań spinacza (do czego możesz go wykorzystać, co możesz zniego zrobic itp.).

4. Wymyśl jak najwięcej skojarzeń do słowa wiosna.

Jeżeli chcesz się podzielić efektami Twojej pomysłowości i twórczej zabawy, prześlij mi wytwory Twojej pracy na adres : a.olesz@zspmizerow.pl

POWODZENIA :)

22/05/2020

MÓL KSIĄŻKOWY

W związku z kończącym się tygodniem bibliotek moją propozycją na dziś jest

wykonanie mola książkowego.

2 kartka A4 (kolorowa i biała), nożyczki, klej, pisak

SPOSÓB WYKONANIA:

Kolorową kartkę a4 składamy na pół i przecinamy, jedna część to będzie mól, z drugiej wycinamy cztery paseczki - to będą ręce i nogi, z pozostałej części wycinamy fantazyjną fryzurę. Paseczki przeznaczone na nogi należy poskładać w harmonijkę. Z kartki białej wycinamy oczy, można dorysować okulary. Molowi dorysowujemy nos i uśmiech.

Z pozostałej części białej kartki robimy okładkę książki, którą będzie trzymał mól.

Gotowa praca prezentuje się tak:

NARYSUJ SOBIE PICASSO :)

GRA RYSUNKOWA

Pablo Picasso był hiszpańskim artystą - małował, rzeźbił, pisał, zajmował się grafiką i ceramiką. Jego obrazy możecie obejrzeć tutaj:

Wzorując się na malarstwie Picasso, możemy stworzyć podobne dzieło :)

CO POTRZEBA?

kartka, kostka do gry, mazak, karta z grą (można wydrukować) zrob_sobie_picasso-gra_zaj._kreatywne.docx

SPOSÓB WYKONANIA:

Rzucamy kostką. Pierwszy rzut odpowiada za twarz, ilość wyrzuconych oczek wskazuje nam kształt. Kolejny rzut (2) dotyczy oka i zasada jest podobna, ilość oczek na kostce odpowiada kształtowi oka. Rzut nr 3 to drugie oko, rzut nr 4  - malujemy nos, rzut nr 5 - usta, rzut nr 6 - prawe ucho, rzut 7 to lewe ucho i ..... praca gotowa :) Prawda, że proste i przyjemne, no i zaskakujące dzieła powstają :)

Pomysł zaczerpnięty ze strony zrobtosamki.pl

Autorka strony wyraziła zgodę na skorzystanie z pomysłu.

Polecam Wam serdecznie stronę zrobtosamki.pl , znajdziecie tam dużo inspirujących pomysłów:)

08/05/2020

PACHNĄCA MASA PLASTYCZNA

CO POTRZEBA?

Mąka ziemniaczana i odżywka do włosów

SPOSÓB WYKONANIA:

Łączymy oba składniki do uzyskania masy. Jest ona bardzo plastyczna, ładnie pachnie, po zabawie można przechowywać w zamkniętym pudełku bądź woreczku - wtedy nie wysycha i można ja wykorzystać ponownie. Nadaje się do foremek do ciastoliny. Można do niej dodać albo barwniki spożywcze, albo zabarwić naturalnymi produktami (np. kurkumą).

Uprzedzam, zabawa jest świetna :)

Bawcie się dobrze :)

30/04/2020

ROSNĄCE FARBY

CO POTRZEBA?

sól, mąka, woda w takich samych ilościach (np. po 1 szklance), kartka, pędzel, wykałaczka, farby, talerzyk, miska

SPOSÓB WYKONANIA:

Wszystkie skadniki wymieszać razem, po czym w osobnych pojemnczkach lub na talerzykach mieszać z farbami.

Taką masę nanieść na kartkę i na ok 1,5 minuty włożyć do nagrzanego piekarnika (UWAGA! TYLKO POD NADZOREM OSOBY DOROSŁEJ!)

Farby rosnące dają taki efekt 3D

Gotowe prace prezentują sie tak:

Efektowne, szybkie w wykonaniu i pomysłowe!

Udanej zabawy :)

24/04/2020

POZYTYWNE PRZESŁANIE

Instrukcja wykonania tej pracy znajduje się w zakładce biblioteka.

Martynka Urbaniec zainspirowana pomysłem wykonała taką pracę

Brawo Martyna!!! heart

17/04/2020

KARTKA WIELKANOCNA W FORMIE KOLAŻU

Na dziś proponuję kartkę wielkanocną wykonaną techniką kolażu.

Co to kolaż? Otóż jest to technika polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazettkaninfotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.).

/źródło: Wikipedia/

Moi Drodzy zatem robicie kartkę w materiałów, które macie w domu i łączycie je :) Prawda, że proste.

Moja kartka wygląda tak :)

A Twoja?  Pewnie jest piękna :)

Wesołych Świąt !!!