W ramach programu eTwinning dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie, który polegał na przygotowaniu wspólnej kartki świątecznej i wysłaniu jej do partnerskich przedszkoli. eTwinning to społeczność, do której należą szkoły i przedszkola z całej Europy. W tym roku w projekcie wzięły udział przedszkola z Włoch, Portugalii, Słowacji, Chorwacji i wielu innych. Otrzymaliśmy przepiękną kartkę świąteczną od naszych kolegów ze Słowacji. W najbliższym czasie wyślemy również naszą własną. (E.Sz)
Wszyscy wiemy jak ważny jest ruch i zdrowe odżywianie, dlatego oprócz zabaw na przerwach, tańca, gry w tenisa stołowego, tym razem samorząd zaproponował nam mleczne koktajle. Było pysznie i zdrowo! B.F.
Serdecznie zapraszamy do posłuchania i obejrzenia teledysku do utworu pt.: "Każdy ma swoje Święta" autorstwa Czesława Mozila. Piosenka ta powstała w ramach projektu "Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości" a w jego realizacji wzięły również udział uczennice naszej szkoły Martyna i Kinga. Gratulujemy talentu i odwagi !
M.Ch.
W ubiegły piątek w klasie V b odbyły się warsztaty artystyczne, przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Artystycznie. Podczas zajęć klasa wykonała i ozdobiła bombki styropianowe, inspirując się pomysłem Pani Agnieszki. Przyklejały sztuczne kwiaty, naturalne dekoracje, kawę, sznurki i kokardki. Powstały piękne dekoracje, które, posłużą do dekoracji klasowej Choinki. Pani Agnieszce dziękujemy za przeprowadzone warsztaty a pani Kasi za świetną organizację tego dnia.
M.Ch.
Dziś odwiedził nas długo wyczekiwany gość - Mikołaj. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem. Ale zanim to nastąpiło, kl. IVa przywitała Mikołaja, prezentując program artystyczny. Za prezencik dziękujemy i do zobaczenia za rok!
A. K.
Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach artystycznych, prowadzonych przez Panią Agnieszkę Grzesik. Inicjatorką zajęć była Pani Katarzyna Bilich. Tematem zajęć artystycznych były świąteczne skrzaty. Dzieci miały okazję projektować, wycinać i kleić, aby finalnie stworzyć sympatycznego skrzata. Zdjęcia artystycznych wytworów do obejrzenia w galerii:)
A.K.
Samorząd nie próżnuje! Tym razem przy dźwiękach świątecznych piosenek, ruszyła "produkcja" łańcucha, który ozdobi szkolny korytarz. B.F.
Szanowni Rodzice
Rada Rodziców informuje: dane o grupowym ubezpieczeniu dzieci w Przedszkolu i uczniów w Szkole znajdują się na stronie internetowej szkoły: zspmizerow.edupage.org w zakładce: Informacje - Rada Rodziców.
W czwartek z inicjatywy samorządu, odbyła się dyskoteka andrzejkowa pod nazwą "Lumpeksowe party". Uczniowie mieli okazję śmiesznie się ubrać. Oprócz tańców, były przeprowadzone zabawy oraz wybory króla i królowej balu. Zwycięzcami zostali: Jakub Grabowski i Klaudia Wajda, którzy w nagrodę otrzymali słodki upominek. Gratulujemy dystansu do siebie.
Zabawa była udana. Dziękujemy Jakubowi i Tomkowi za oprawę muzyczną.
W piątek - ciąg dalszy Andrzejek. Na długich przerwach były przeprowadzane wróżby andrzejkowe. Przedstawiciele klas IV - VII przepowiadali nam przyszłość. Zapowiedzią pecha nikt się nie martwił - wszyscy wiedzieli, że to tylko zabawa.
Zdjęcia w albumie fotograficznym. B.F.
Tradycyjnie, jak co roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach czytelniczych, których głównym bohaterem był miś. Pierwszoklasiści poznali historię święta pluszowego misia, opowiadali o swoich misiach i tych z bajek, oglądali książki o niedźwiadkach dostępne w naszej bibliotece, a także wykonali piękne prace plastyczne ozdabiając misia według własnego upodobania.
Uczestnicy koła bibliotecznego zaprosili wszystkich chętnych na głośne czytanie książki Łukasza Wierzbickiego pt. Dziadek i niedźwiadek.
Zdjęcia z misiowego święta z albumie, zapraszam. (A.Ol.)
23 listopada 2018r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez psychologa Agatę Śnieg i doradcę zawodowego Mirosławę Kulczyk z pszczyńskiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji zawodowych. Uczniowie dowiedzieli się co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w liceum, technikum czy szkole branżowej. Myślę, że spotkanie pomoże młodzieży w podjęciu decyzji o wyborze do następnej szkoły.
(N.L.)
W piątek gościliśmy na zajęciach mamę Adriana, która czytała nam fragmenty lektury o skarpetkach. Więcej informacji na temat zajęć w albumie fotograficznym oraz w zakładce klasy II. Pani Renacie oraz Pani Ani bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. J.H
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dlatego włączyliśmy się w akcję organizowaną przez UNICEF (największej na świecie organizacji, której działania mają na celu zapewnienia dzieciom możliwości korzystania z ich praw). Tegoroczne hasło przewodnie MDD: #GoBlue. (A.O.)
28 listopada 2018 r. zapraszamy na wywiadówkę:
- o godz. 16.30 - Rodziców dzieci przedszkolnych - spotkania z wychowawcami,
- o godz. 17.00 - spotkanie z zastępcą Oficera Prasowego KPP w Pszczynie - st. sierż. Szymonem Czyszem - prelekcja dotycząca bezpieczeństwa dzieci - dla wszystkich Rodziców,
- po prelekcji - spotkanie Rodziców dzieci szkolnych z wychowawcami.
Świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowe klas V-tych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Poprzez uczestnictwo w zajęciach na podstawie książki Cezarego Harasimowicza pt. "Mirabelka" piątoklasiści poznali historię niezwykłego drzewa, które opowiada o losach kilku pokoleń mieszkańców warszawskiej dzielnicy, obejrzeli prezentację, pisali życzenia dla Polski, pracowali z fragmentami książki.
Była to bardzo ciekawa i inspirująca lekcja historii, za którą dziękujemy pani Renacie Chodurze z GBP w Suszcu. Zdjęcia w albumie.
(A.Ol.)
Uczniowie klas IV- tych wzięli udział w ciekawych i pouczających zajęciach czytelniczych z elementami biblioterapii. Podczas spotkania uczniowie nie tylko poznali treść książki Elżbiety Zubrzyckiej pt. "Słup soli", ale także zastanawiali się czy można pozwalać na wyrządzanie komuś krzywdy, jak reagować w takich sytuacjach, jak pokonać szkolnych dręczycieli, jak nie być obojętnym wobec przemocy i agresji.
Zajęcia przeprowadziła pani Danuta Mika z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie, a zorganizowała pani Aneta Okularczyk - dziękujemy :)
(A.Ol.)
Dziękujemy za zakupienie cegiełek FUNDACJI POMÓŻ I TY - NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH w Gdyni. Zebraliśmy 200,00 zł.
Więcej informacji nt. fundacji można przeczytać na stronie www.pomozity.pl
Uczennice Szkolego Koła Caritas i opiekun Aneta Okularczyk.
Patrycja, Nadia, Paulina, Jakub, Mikołaj, Marcin, Rafał, Jakub, Kacper, Kajetan, Jakub, Kacper - uczniowie klasy szóstej wykonali kolorowe, kartki - niespodzianki dla podopiecznych Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie. Kartki zostały przekazane p. Marcelinie, która pracuje w hospicjum, a przekaże je chorym albo samotnym osobom. ZA LAURKI I PAMIĘĆ p. Marcelina serdecznie podziękowała. (A.O.)
31 października uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w prelekcji, którą poprowadził st.sierż. Szymon Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Głównym celem spotkania było kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne czyny. Uczniowie uświadomili sobie jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną, kim są funkcjonariusze publiczni itp. Za spotkanie BARDZO DZIĘKUJEMY!
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji założeń zawartych w programie wychowawczo - profilktycznym. (A.O.)
W piątek, 9 listopada, w naszej szkole miała miejsce niezwykle ważna uroczystość, albowiem razem z całą społecznością szkolną wzięliśmy udział w akademii z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczął się punktualnie o 11:11. To właśnie o tej godzinie ubrani w stroje galowe ozdobione kotylionami bądź flagami odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn państwowy, bijąc tym samym "Rekord dla Niepodległej".
Chcąc uhonorować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób szczególny, wzięliśmy udział w akcji sadzenia drzew. Od teraz posadzony przez nas dąb będzie żywym pomnikiem przypominającym wszystkim tę ważną chwilę, a także przyczyni się do propagowania idei ochrony środowiska i dbania o czystość powietrza.