INFORMACJE DLA RODZICÓW DELFINKI MOTYLKI PSZCZÓŁKI TYGRYSKI LOGOPEDIA RAMOWY ROZKŁAD DNIA REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA 2024/2025 REGULAMIN WYJAZDU NA WYCIECZKĘ REGULAMIN OD 02.12.2019r.

REGULAMIN WYJAZDU NA WYCIECZKĘ

Regulamin wyjazdu na wycieczkę

Zadania dzieci – uczestników wycieczki oraz rodziców

1. Rodzice sygnalizują wcześniej wszelkie potrzeby i dolegliwości związane z jazdą dziecka autokarem.
  2. Dzieci przestrzegają zawartych wcześniej umów z opiekunami.
  3. Reagują na umówione sygnały, np. podczas zbiórek
  4. Przestrzegają zasad prawidłowego zachowania się podczas korzystania z atrakcji przewidzianych w programie wycieczki.
  5. Życzliwie i ufnie odnoszą się do opiekunów.
  6. Dzieci starsze pomagają młodszym.
  7. Pamiętają o zachowaniu porządku i ustalonym przez opiekunów miejscu na odpadki.
  8. Sygnalizują opiekunowi swoje potrzeby fizjologiczne.
  9. W uporządkowanej kolumnie, pod opieką dorosłych, poruszają się po chodniku, aby bezpiecznie dojść do celu wycieczki oraz wrócić do autokaru.
  10. Przy wsiadaniu i wysiadaniu z autokaru, dzieci  zachowują spokój i dbają o bezpieczeństwo własne i kolegów.
  11. W czasie jazdy dzieci siedzą na wyznaczonych miejscach.

Zasady bezpieczeństwa podczas wycieczki

1. Osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo przedszkolaków  są kierownik wycieczki oraz opiekunowie.
  2. Każdy opiekun ma pod swoją opieką nie więcej niż 10 dzieci.
  3. Kierownik wycieczki przelicza dzieci w budynku, z którego dzieci wychodzą i przed wsiadaniem do autokaru.
  4. Jeżeli dzieci wraz z opiekunami podróżują dwoma autobusami, kierownik wyznacza osobę, która odpowiada za uczestników wycieczki w drugim autokarze.
  5. Kierownik wycieczki wysiada z autokaru ostatni i sprawdza czy wszyscy uczestnicy wycieczki opuścili pojazd. Jeśli wyjazd odbywa się kilkoma autokarami, w każdym z nich robi to wyznaczona osoba i przekazuje kierownikowi informację.
  6. Miejscem zbiórki przedszkolaków (rozpoczynającym i kończącym) jest plac (bądź korytarz)przedszkolny. Przedszkolaki udają się do domu wyłącznie z rodzicami bądź upoważnionymi opiekunami.
  7. W czasie przygotowań do wycieczki, wychowawcy grup przedszkolnych zapoznają dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas podróży autokarem, poruszania się w czasie dojścia do celu wycieczki i powrotu do autokaru i zobowiązują wszystkich uczestników do przestrzegania regulaminu.