Nawigacja

  • Udział w ogólnopolskiej innowacji ekologicznej.

            Nasza placówka brała udział w ogólnopolskiej innowacji ekologicznej. Innowacja Inspirujemy do bycia eko - 10 wyzwań ekologicznych z TIK miała na celu edukować i promować działania ekologiczne, a ich dokumentacja była oparta na wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Udział w innowacji był dobrowolny i chętni uczniowie z klasy 7 i 8 wzięli w niej udział. Wszystkie prace uczniów zostały zamieszczone na padlecie, link poniżej: https://inspirujemydobyciaeko.wordpress.com/zsp-w-mizerowie/

              Udział w innowacji ogólnopolskiej był dla nas nowym doświadczeniem. Promowaliśmy działania szkolne w szerszym kręgu. Uczniowie czuli się docenieni, że ktoś spoza szkoły zaciekawił się ich pracą. Uczniowie wg harmonogramu ustalonego przez koordynatora innowacji opracowywali nowe zagadnienia ekologiczne (Jak prawidłowo segregować śmieci?, W jaki sposób ograniczyć używanie plastiku?, Jak oszczędzać wodę?, Dlaczego warto pić kranówkę?, Jak nie marnować jedzenia?, Co robić z niepotrzebnymi lub zepsutymi rzeczami?, Co to jest ślad węglowy i jak go zmniejszyć?, Skąd się bierze smog i jak temu zaradzić? Uczniowie nowe zagadnienia opracowywali korzystając z nowoczesnych narzędzi multimedialnych. 

          Dzięki udziałowi w tej innowacji uczniowie poznali najważniejsze wyzwania środowiskowe i szukali rozwiązań w swoim najbliższym otoczeniu. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę w obszarze edukacji ekologicznej. Poznali wiele narzędzi multimedialnych, a co za tym idzie rozwinęli swoje zdolności w technologii informacyjno-komputerowej. 

  • Udział w innowacji pedagogicznej Drzewa naszych lasów

          Innowacja pedagogiczna w nauczaniu biologii oparta była na aktywnych metodach nauczania. Była realizowana w klasie 8a w ramach zajęć kreatywnych. Innowacja: „Drzewa naszych lasów” była wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego, gdyż znaczna część zajęć odbywała się poza salą lekcyjną. Innowacja była realizowana od IX.2021r. do V.2022r. 

           Uczniowie w dwóch zespołach wykonywali zielniki (osobno chłopcy i dziewczyny). Bardzo starannie zasuszyli okazy roślinne i na podstawie zeszytu Drzewa naszych lasów opisali każdą roślinę. Zasuszone, opisane okazy włożyli do koszulek i do skoroszytu. Podczas zajęć terenowych uczniowie wykonali album odbitek kory drzew i liści za pomocą pasteli. Każdą kartę opisali, włożyli do koszulek i do skoroszytu. Powstały piękne albumy. W terenie obliczali wiek drzew, rozpoznawali drzewa iglaste i liściaste. W sali lekcyjnej poznali aplikację Jaki to liść, pracowali na prostych kluczach do oznaczania roślin, przewodnikach. Poznali wiele ciekawostek botanicznych o drzewach. Uczniowie wzięli udział w konkursie dendrologicznym (teście wiedzy). Pierwsze miejsce zajęła Julia Raszka, drugie Zofia Kukla, a trzecie Maja Godziek.

          Uczniowie byli zawsze chętni do pracy, a najbardziej cieszyli się na wyjścia terenowe. Byli bardzo zaangażowani w realizację innowacji. Uważam, że osiągnęliśmy sukces. Cel został zrealizowany i w następnych latach można byłoby tą innowację poprowadzić w innych klasach.

  • II edycja II-go cyklu konkursu zbiórki zużytych baterii

           Miło nam poinformować, że nasza placówka po raz kolejny rok szkolny wygrała w konkursie na największą masę baterii. Walczyliśmy w kategorii Konkurujemy jak pracowite mrówki. Konkurs polegał na zbiórce baterii od 1.09.21r do 31.03.22r. Organizatorem konkursu była organizacja Reba. W konkursie mogły wziąć udział wszystkie żłobki/przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu całej Polski. Organizator przewidział 100 nagród rzeczowych dla kategorii szkoły podstawowej. Nasza szkoła zajęła 84 miejsce na 100 szkół. Zebraliśmy 158 kg zużytych baterii. Czekamy na nagrody:) Wyniki na stronie https://www.reba.pl/index-n-0.html

          W naszym przedszkolu i w szkole został ogłoszony konkurs na największą ilość zebranych zużytych baterii. 

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    Przedszkole:

    I miejsce Konrad Czerwik

    II miejsce Kinga Moś

    III miejsce Szymon Szczyrba

    Wyróżnienie: Bartosz Biela i Hanna Samulczyk

    Szkoła:

    Kategoria klasy I-III

    I miejsce Liliana Garus

    II miejsce Mikołaj Mandrysz

    III miejsce Maja Nikiel 

    Wyróżenienie: Igor Marks, Jan Weideman, Maja Mól, Bartosz Dzida, Martyna Kumor i Nadia Gawlikowska

    Kategoria klasy IV-VIII

    I miejsce Cezary Borowski

    II miejsce Paweł Bielanik

    III miejsce Jakub Biela

            W naszej szkole został ogłoszony również konkurs na największą ilość zebranych zużytych oryginalnych tonerów:

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    Kategoria klasy I-III

    I miejsce Milena Godziek

    II miejsce Julia Podleśny

    Kategoria klasy IV-VIII

    I miejsce Adrianna Filipiak

    II miejsce Bartłomiej Kukla

    Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

    Nagrody zostały zakupione ze środów uzyskanych ze sprzedaży zużutych oryginalnych tonerów. 

             Nasza placówka już od kilku lat uczestniczy w zbiórce baterii i tonerów. Dzięki temu działaniu prowadzimy edukację ekologiczną zachęcającą dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, a w ten  sposób kształtujemy u nich prawidłowe postawy i nawyki przyjazne środowiku naturalnemu. DG

  • Egzaminy ósmoklasistów

    Za naszymi ósmokasistami pierwszy dzień zmagań. Egzamin z języka polskiego jest już historią. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!

  • Wycieczka do Warszawy

    W dniach 16-18 maja uczniowie klas 7, 8a i 8b odwiedzili Warszawę. Jak widać na załączonym obrazku pogoda dopisała, dzięki czemu spacery po stolicy były niezwykle przyjemne. Program obejmował zwiedzanie muzeum Powstania Warszawskiego, starówki szklakiem Powstania Warszawskiego, stadionu NGE Narodowy, Pałacu Kultury, Warszawskie Powązki i muzeum POLIN. W ramach atrakcji odwiedziliśmy także, najbardziej znane w Polsce centrum handlowe Złote Tarasy. W opinii uczesników wycieczka była bardzo udana. Jako nauczyciele jesteśmy bardzo pozytywnie zbudowane postawą naszych uczniów podczas wycieczki do Warszawy. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, byli grzeczni, mili i kulturalni. Dobrze się zachowywali zarówno w hotelu, jak i podczas długiego i intensywnego zwiedzania. 

  • Pasowanie na czytelnika

    Uczniowie klasy I zostali pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki, zanim to jednak nastapiło obejrzeli przestawienie o smutnej Petroneli w wykonaniu klasy VII, złożyli przyrzeczenie, a następnie zostali pasowani na czytelników. Na pamiatkę tego ważnego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz książki pt. "Pierwsze abecadło" z Instytutu Książki w ramach Wyprawki czytelniczej dla pierwszaka. W tym dniu wypożyczyli po raz pierwszy książki do domu.

    Dziękuję uczniom klasy VII z zaangażowanie i pomoc :)

  • Konkurs Maryjny :)

    Chętne dzieci wzięły udział w konkursie Maryjnym pt.: "Moja sukienka i korona dla Matki Bożej i Jej Syna". Powstały piękne prace, które można oglądać na I piętrze :) 

  • Zaświadczenie - PAH

    Nasza Szkoła zaangażowała się w akcję Dzień Wody z PAH. Poniżej zaświadczenie potwierdzające udział naszej szkoły w tej akcji ekologicznej.

    dyplom-122.pdf

  • DYŻUR WAKACYJNY- WNIOSKI

    DYŻUR WAKACYJNY

                W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W MIZEROWIE

     

    Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w  sierpniu 2022r.

    Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci obojga czynnie pracujących rodziców/opiekunów prawnych.

    Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane  w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mizerowie ul. Nadrzeczna 31

    od dnia 16.05.2022r. do  dnia 31.05.2022r.

    Rezygnację z zapisu dziecka na dyżur wakacyjny należy złożyć do dnia 24 czerwca 2022r.

    Sprawowanie opieki nad dziećmi w okresie dyżuru wakacyjnego odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi MZ, GIS, MEiN..

    Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych ustala się plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników.

    Karty zapisu dziecka na dyżur wakacyjny są dostępne w załączniku oraz w sekretariacie.

    Prosimy o składanie kompletu dokumentów, tj: Karta zapisu dziecka na dyżur wakacyjny; upoważnienie do odbioru dziecka i zgodę na wizerunek.

  • I powiatowy konkurs o tematyce biologiczno-chemicznej

    W czwartek, tj. 21.04. uczennice z klasy 8b - Wiktoria Słowik i Karolina Wziętek reprezentowały naszą szkołę w indywidualnym konkursie powiatowym o tematyce biologiczno-chemicznej "biolchemiada". Konkurs został zorganizowany w III LO w Pszczynie. W konkursie udział wzięli uczniowie z 4 szkół powiatu pszczyńskiego. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą biologiczną-chemiczną. Konkurs ten nie należał do łatwych, ponieważ zakres wymaganej wiedzy i umiejętności z biologii i chemii był bardzo obszerny (obejmował zagadnienia zawarte w podstawie programowej dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej). Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i zajęły miejsce na podium. Wiktoria zajęła II, a Karolina III miejsce. Dziewczyny od dawna wykazują duże zainteresowanie zagadnieniami z biologii i chemii. Myślę, że udział w tym konkursie ułatwi dziewczynom wybór profilu w przyszłej szkole ogólnokształcącej. Życzę powodzenia i kolejnych sukcesów! Gratuluję.DG

  • Dzieci - Dzieciom dla Ukrainy

    Nowa galeria Dzieci - Dzieciom  została dodana do albumu fotograficznego

    Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy, Drodzy Uczniowie składamy serdeczne podziękowania za tak liczny odzew w akcji dobroczynnej Dzieci  - Dzieciom. Udało nam się zebrać dużo artykułów plastycznych i słodyczy. Wśród zebranych darów były także zabawki, puzzle, książki, plecaczki. Dary zostały przekazane dzieciom z Ukrainy przybywającym w Mizerowie (zarówno w remizie jaki i u rodzin). BARDZO DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE!!!

    W geście solidarności przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wykonali laurki i prace plastyczne, które także zostały przekazane.

    Ukraińskie rodziny ze wzruszeniem przyjęły nasze prezenty.

    Dziękujemy Pani Amelii za pomoc w organizacji spotkania!

    Pedagodzy szkolni - Aneta Okularczyk i Aleksandra Olesz


  • Dzień Ziemi

        Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany także jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Inicjatywę zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę.

       W tym roku chętne klasy wzięły udział w konkursie BRITA Polska sp. z o.o. pod hasłem: "Filtrujemy dla Bałtyku i jego mieszkańców". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu kreatywnej rzeźby z plastikowych butelek i innych plastikowych śmieci, która miała przedstawiać interpretację zdania: "Dla czystego Bałtyku". A oto efekty pracy klasy 4, 5 i 8a. 

       Chętni uczniowie mogli również stworzyć grę planszową, karcianą, memo lub domino ekologiczne. Tematyka pracy była dobrowolna. Mogła poruszać zagadnienia związane z wodą, powietrzem czy glebą. Wyniki konkursu szkolnego:

    I miejsce zajęła: Oliwia Ruśnik z klasy 7

    II miejsce zajęły: Adrianna Bujar i Wiktoria Waleczek z klasy 7

    III miejsce zajęła: Alicja Ruśniok i Laura Wziętek z klasy 4

    Wyróżnienie dla pracy: Zofii Nikiel z klasy 5 i Sary Kozioł z klasy 7.

    Zdjęcia prac konkursowych znajdują się poniżej.

    Gratuluję! DG

     

  • Rozwiązanie konkursu SU na kartkę wielkanocną

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych samorząd uczniowski zorganizował konkurs na kartę świąteczną. Na konkurs wpłynęło osiem prac z klasy drugiej, trzeciej oraz siódmej. Wszystkie uczestniczki zostały nagrodzone. Dziękujemy dziewczynkom na udział i zachęcamy, by w przyszłości równeż zaangażować się w podobne akcje. 

  • Wielkanocne spotkanie z Soniulindą i Matildą

    Nowa galeria Wielkanocne spotkanie z Soniulindą i Matildą została dodana do albumu fotograficznego

    W piątek 8 kwietnia klasy I - III oraz dwie grupy przedszkolaków wzięły udział w spotkaniu z autorką serii książek pt. Kici Nici - panią Aliną Przydatek. Tematem spotkania była wiosna oraz nadchodzące święta wielkanocne. Uczniowie świetnie się bawili, aktywnie uczestnicząc w Bajce o jajkach. Ogromnym walorem spotkania były piękne, własnoręcznie uszyte maskotki oraz książki autorstwa pani Przydatek.

    Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu za zorganizowanie spotkania!!!

  • Kl.2 - marzec

    Nowa galeria Kl.2 - marzec została dodana do albumu fotograficznego

  • Konkurs na grę ekologiczną z okazji Dnia Ziemi

            Nasza placówka włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody z PAH.   Dzień ten był obchodzony 22 marca. Skorzystaliśmy z gotowych materiałów edukacyjnych nadesłanych przez PAH, m.in.: filmów, animacji ekologicznych, scenariuszy lekcji, quizów na kahoocie, broszur, plakatów, kolorowanek i zabaw matematycznych. Nasze działania ekologiczne nie chcemy ograniczać tylko do tej daty, stąd idąc dalej 22 kwietnia 2022 r. będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi.

           Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do stworzenia gry planszowej, karcianej, memo lub domino ekologicznego zainspirowanymi m.in. animacją: "Woda nie tylko w kranie" https://www.youtube.com/watch?v=AB0RFjndmWU lub animacją: "Oszczędzanie wody to za mało" https://www.youtube.com/watch?v=_yxt_rK0tOc . Jeśli nie chcecie ograniczać się tylko do zagadnień wodnych możecie rozszerzyć temat o zanieczyszczenia powietrza (dziura ozonowa, kwaśne opady, smog, efekt cieplarniany) lub gleby.

    Konkurs adresowany jest do uczniów 1-3 i klas 4-8. W ocenie pracy przede wszystkim będzie oceniane: realizacja tematu konkursu, estetyka wykonania pracy, pomysłowość i oryginalność. Prace należy przekazać do 4.05, tj. piątek p. Gruszce, a klasy młodsze – wychowawcom klas. Rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu odbędzie się 13.05.2022 r. Serdczenie zapraszam do udziału w konkursie. DG

    www.pixaby.com.pl

  • KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

         Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski zaprasza miłośników tradycji wielkanocnych i prac plastycznych do udziału w Konkursie na kartkę Wielkanocną.

       Każdy uczestnik może zgłosić jedną kartkę wykonaną dowolną techniką w formacie A5, technika wykonania kartki jest dowolna. Dodatkową wartość stanowić będzie wykorzystanie materiałów związanych z tematyką odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji, np. materiałów z recyklingu oraz elementów dostępnych w środowisku naturalnym. Kartkę należy na odwrocie podpisać imieniem, nazwiskiem, klasą. Na kartki czekamy do poniedziałku, tj. 11.04. Kartkę należy przekazać p. M. Wierze lub p. D.Gruszce. Klasy młodsze - swoim wychowawcom.

       Przy ocenie kartek wielkanocnych komisja zastosuje następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, jakość wykonania, oryginalność i pomysłowość, walory artystyczne, technika wykonania oraz stopień trudności wykonania. Prace będą oceniane w następujących kategoriach: uczniowie z klasy I-III i uczniowie z klasy IV-VIII. Rozdanie nagród odbędzie się w środę, tj. 13.04.

           Zachęcamy do twórczego zaangażowania! SU

     

    www.pixaby.com.pl

  • Powitanie Wiosny

  • Dzieci - dzieciom

    Jako społeczność szkolno-przedszkolna chcemy wesprzeć dzieci z Ukrainy będące w remizie OSP. Dlatego zachęcamy do włączenia się w akcję dobroczynną "Dzieci - dzieciom".

    Zbieramy (nowe): 

    kredki,  mazaki, plastelinę, kolorowanki, bloki, drobne słodycze, małe plecaki.

    Kartony będą  w przedsionku w przedszkolu oraz w szkole.

    Akcja trwa w dniach 21 marca do 24 marca.

    Pedagodzy: A.Olesz i A. Okularczyk

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mizerowie
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mizerowie, ul. Nadrzeczna 31
  • (32) 2122287

Galeria zdjęć