Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz dzieci Zespołu Szkolno - Przedszkolnego zapraszają Rodziców
14 czerwca 2013r. na Święto Rodziny: "Cała Rodzina czyta Tuwima" .
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17:00.
W rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie, tj. 25 maja obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych. Warto wspomnieć, że najstarszym europejskim parkiem narodowym jest szwedzki park narodowy Sarek utworzony 24 maja 1909 roku. Z tej okazji w naszej szkole odbył się 23.05 i 06.06 konkurs pod hasłem: "Znam polskie parki narodowe". Miał on formę testu i składał się z 32 pytań otwartych i zamkniętych. Konkurs obejmował elementy treści podstawy programowej przedmiotu przyroda oraz wiadomości wykraczające poza program nauczania z zakresu znajomości polskich parków narodowych. Udział w nim wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Łącznie 29 uczestników. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o znajomość polskich parków narodowych. Znają symbole, logo, rozmieszczenie i wiele ciekawostek o polskich parkach. Pojęcia gołoborza, połoniny, gawry nie są już im obce. Poniżej lista wyników:
Klasa IV
I miejsce - Weronika Figura 33/39 pkt
II miejsce - Natalia Grzegorzek
III miejsce - Maksymilian Biela
Klasa V
I miejsce - Martyna Klos 37/39 pkt
II miejsce - Michał Zmorzyk
III miejsce - Patrycja Rawska
Klasa VI
I miejsce - Hiacynta Gamża 39/39 pkt
II miejsce - Hanna Skorupka
III miejsce - Patrycja Wajda
Gratuluję Wszystkim wiedzy! DG
Jak co roku, nasza szkoła organizowała Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy - w sumie 12 uczestników ( po dwu z każdej szkoły).
Naszą szkołę reprezentowały Hiacynta Gamża i Hanna Skorupka, która zajęła II miejsce.
Warto nadmienić, że o zwycięstwie i miejscu na podium zadecydowały niuanse - różnica błędów pomiędzy poszczególnymi pracami była niewielka.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych. (T.S.)
W kwietniu uczniowie klasy V i VI pisali test z wiedzy o mitologii greckiej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego "Klio 2013". w konkursie wzięło udział 8457 uczniów z 537 szkół z całej Polski.
Nasi uczniowie uzyskali następujace miejsca w skali krajowej:
Hiacynta Gamża - 15 miejsce (tytuł laureata)
Hania Skorupka - 18 miejsce
Kasia Stebel - 27 miejsce
Kuba Mura - 28 miejsce
Martyna Klos - 30 miejsce
Patrycja Wajda - 31 miejsce
Maks Gałuszka - 32 miejsce
Nicola Jankowska - 33 miejsce
Dodatkowo Hiacynta Gamża uzyskała tytuł laureata za pracę plastyczną o tematyce mitologicznej.
Uczestnikom gratulujemy wiedzy mitologicznej. (T.S.)
2 czerwca o godz.18.00 uczniowie kl.III wraz z opiekunkami wrócili szczęśliwie z dwutygodniowego pobytu w Krynicy Morskiej. Pogoda wyśmienita, humory dopisywały, atrakcji mnóstwo, dyskoteki, lody i gofry pyszne, zachód słońca jak z bajki, ale czas bardzo szybko płynie i trzeba było wracać. Na pociechę... za 4 tygodnie wakacje!!! (J.H)
31 maja obchodzilismy w naszej szkole Dzień Dziecka. Impreza podzielona była na dwie części - pierwsza część związana była z obchodami roku Juliana Tuwima, na drugą część składały się rozgrywki sportowe, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił w rzutach do kosza, skokach na skakance na czas, rzutach do celu oraz łowieniu ryb na czas. Na koniec rozegrano mecze w "rzucenkę siatkarską" wielkimi piłkami plażowymi. Po wysiłku pragnienie gasiliśmy pysznym sokiem ,a cukier uzupełniliśmy otrzymanymi w tym dniu słodyczami. Najlepsi w każdej konkurencji otrzymali medale. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.(A.Ol., B.F.)
W ramach roku Juliana Tuwima pan Tomasz Skajewski oraz pani Aleksandra Olesz zorganizaowali szkolny konkurs recytatorski - wszyscy wspaniale zaprezentowali utwory tego wybitnego poety.
W kategorii klas młodszych zwyciężyła Aleksandra Goliasz, II miejsce wywalczyła Julka Rawska, a III Tymek Pinocy.
Natomiast w kategorii klas starszych I miejsce przypadło Hani Skorupce, II - Martynie Klos, a III - Natalii Kiecok.
Koło Szkolnej Aktywności zaprezentowało inscenizację o Julianie Tuwimie, przypominając kim był Julian Tuwim, co, prócz utworów dla dzieci tworzył, jakie były jego najsłynniejsze wierszyki dla dzieci. W tym dniu pani Aleksandra Olesz ogłosiła także wyniki konkursu plastycznego na ilustrację do wiersza Juliana Tuwima. Zdjęcia z uroczystości w albumie fotograficznym. Zapraszam! (A.Ol.)
W przedszkolnym konkursie plastycznym "Kwiaty dla mamy" wzięło udział 21 dzieci. Wszystkie zgłoszone prace były bardzo ładne! Jury (Pracownicy ZSP Mizerów) dokonując wyboru tej jedynej pracy stanęli przed nie lada wyzwaniem...
Oto wyniki :
I miejsce - ZUZANNA PNIOK
II miejsce - NADIA KURZAC I AMELIA KOCZOR
III miejsce - KAROLINA WZIĘTEK I ALEKSANDRA ZIELEŹNIK
WSZYSTKIM dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!!! (L.k.)
Dnia 20 maja uczniowie klasy III wraz z opiekunkami pojechali do Krynicy Morskiej na "zieloną szkołę". Podróż minęła szybko. Pogoda dopisuje, jedzenie dobre. Zdjęcia w albumie- zapraszam J.H.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje mamom bądź babciom : Natalii Kiecok, Marka Nowoka, Karoliny Ziebury, Bartłomieja Standury i Michała Zmorzyka - za upieczenie ciast na kiermasz słodkości. Ciasta - jak zwykle - były pyszne. DZIĘKUJEMY!!!
Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym dwóch uczniów tj. Hanna Skorupka z klasy VI i Dawid Gamża z klasy IV uzyskali bardzo dobry wynik z testu ekologicznego, zdobywając dyplom z wyróżnieniem i nagrodę książkową. Napisali oni test powyżej 30 pkt na 38 możliwych. W konkursie udział wzięło 27 uczniów, z czego siedmioro z nich uzyskało dobry wynik, tj. od 25 do 28 pkt. Uczniowie dostali dyplom wyróżnienia. Pozostali uczestnicy dostali dyplom uznania.
Nasi uczniowie wzięli również udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: "Skrzydlaci mieszkańcy naszej okolicy". Prace Patrycji Rawskiej i Niny Krzyżan zostały wyróżnione. Dziewczyny otrzymały dyplom i nagrodę książkową. Łącznie w konkursie udział wzięło 12 uczniów. Ich prace możecie zobaczyć w albumie fotograficznym. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. DG
W czwartek 16 maja, później niż zwykle, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Na poczatku uczniowie klasy czwartej przekazali informacje dotyczące obchodów tego dnia, następnie koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt."Żyj z przyrodą w zgodzie". Kolejnym punktem apelu był występ kabaretu z koła przyrodniczego. W podsumowaniu wręczono wiele nagród za udział w licznych konkursach przyrodniczych i ekologicznych.B.G.(zdjęcia w albumie)
Dnia 17.05 w naszej szkole odbył się Dzień Regionu. Zaprosiliśmy na niego Panią Otylię Trojanowską ze Studzionki - Ślązaczkę Roku 2009.
Zaczęliśmy piosenką na powitanie. Potem uczennice klasy VI Hania i Patrycja zaprezentowały scenkę o ślonskim obleczeniu. Następnie uczniowie zatańczyli taniec Grozik. Później uczennica klasy V Małgosia zaprezentowała wiersz gwarą Murzinek Bambo. Nastepnie uczniowie zaśpiewali piosenkę Te opolskie dziołchy.
Przyszedł wreszcie czas na naszego gościa honorowego - Panią Otylię, która opowiedziała o swoim dzieciństwie (oczywiście gwarą), swojej miejscowości i zwyczajach.
Po przerwie nastapił ciąg dalszy występów. Najpierw dwie uczennice: Karolina Z. z klasy IV i Małgosia z klasy V przeczytały swoje opowiadania o ślaskich zwyczajach w ich domu. Potem uczennica klasy VI - Hania wyrecytowała wiersz gwarą Skarżypyta. Następnie uczniowie zaprezentowali Ślonską wyliczankę, a po niej uczniowie klasy V - Maks i Małgosia przedstawili scenkę gwarową o rowerze i jego częściach. Następnie Pani Trojanowska opowiedziała o swoim udziale w konkursach na Ślązaczkę Roku i jak kultywuje tradycje i ślonską godkę. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali piosenkę.
Całość nie mogłaby się udać dzięki nieocenionej Pani Sylwi Kowalskiej, która przygotowała scenki, tańce, choreogreafię i akompaniowała przy piosenkach i tańcach. Dzień Regionu przygotowały we współpracy koło polonistyczne, muzyczne oraz chętni uczniowie z klas III-VI. Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym (T.S.)
15 maja 2013 r. rozstrzygnięto konkurs literacki "ŚLĄSKIE ZWYCZAJE W MOIM DOMU" ( opowiadanie pisane gwara śląską) organizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczna w Pszczynie.
Jury w składzie:
- Marek Szołtysek - śląski pisarz, dziennikarz - przewodniczący
- Otylia Trojanowska - Ślązaczka Roku 2009
- Renata Szweda - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej
oceniło 15 prac konkursowych w trzech kategoriach wiekowych.
Nasza uczennica klasy IV – Karolina Ziebura zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej.
14.05 klasa szósta udała sie do Studzionki na zwiedzanie Izby ks. Franciszka Długosza, która mieści się w studzieneckim Domu Parafialnym.
Po izbie oprowadził nas lokalny historyk - pan Józef Wydra, który opowiedział o historii Studzionki, kościoła, Domu Parafialnego i postaci księdza Franciszka Długosza.
W Domu Parafialnym mogliśmy obejrzeć zdjęcia, ornaty, przedmioty liturgiczne i inne pamiątki związane z ks. Długoszem.
W jednym z pomieszczeń znajduje się minimuzeum etnograficzne, w którym zobaczyliśmy przedmioty pochodzące z Papui-Nowej Gwinei (maski, ubiory, naszyjniki i.in.). Zostały one przywiezione przez misjonarzy - księży Niezgodę i Kałużę.
Na zakończenie udaliśmy sie do Groty Lourdzkiej. (T.S.)
Moduł Świetlica/Biblioteka został zmodyfikowany
Zapraszamy Rodziców dnia 22 maja (środa) w godzinach od 16.30 do 18.00 na dzień otwarty.
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole gościliśmy pisarkę panią Elżbietę Bednarczyk, a także przekazaliśmy nasze maskotki bibliotece w Mizerowie. Szersza relacja w zakładce biblioteka. Zdjęcia w albumie fotograficznym. Serdecznie zzapraszam! (A.Ol.)
24 kwietnia przy okazji zebrania z rodzicami Samorząd Szkolny w imieniu społeczności szkolnej przeprowadził zbiórkę pieniędzy na budujący sie w Piasku Dom Kulejących Aniołów.
Zebraliśmy kwotę 412 zł.
Serdecznie dziękujemy RODZICOM i GRONU PEDAGOGICZNEMU za wsparcie naszej akcji.
Samorząd Szkolny i uczniowie ZSP Mizerów
13 maja odbył się w ZSP w Stuydziennicach 9 Gminny Konkurs Ojczyzna Polszczyzna. Wzięły w nim udział dwie nasze uczennice - Hiacynta Gamża i Hanna Skorupka.
Do rozwiązania było 5 zadań - 3 testy dotyczące frazeologii, ortografii i poprawności językowej oraz dwa zadania niespodzianki - odgadnięcie frazeologizmów i poprawne wpisanie nazwisk znanych postaci na dyplomach.
Do pokonania było 13 ekip.
Nasze dziewczyny walczyły dzielnie wykazując się ogromną wiedzą z języka polskiego (cóż - są najlepsze ;-)) i zajęły ostatecznie II miejsce ustępując zwycięzcom zaledwie jednym małym punktem.
Hiacyncie i Hani gratulujemy sukcesu. (T.S.)
9 maja przypadł Dzień Unii Europejskiej. Z tego powodu koło polonistyczne przygotowało krótki apel dotyczący UE - jej historii, misji, władz, symboli itd. Przepytani zostali także wychowawcy klas I-VI ze swojej znajomości krajów europejskich i wyszło im to świetnie. Przy aplauzie uczniów padały same poprawne odpowiedzi. Na koniec uczennice należące do koła zagrały na fletach Odę do radości - czyli hymn UE.