Nawigacja

  • KOMUNIKACJA LOKALNA GMINY SUSZEC

    15 marca br. rusza komunikacja lokalna Gminy Suszec. Uruchomione zastaną trzy linie komunikacyjne. Wszystkie maja swój początek i koniec w Mizerowie – Borkach, na przystanku Mizerów Sklep.

    Stamtąd będzie można dojechać docelowo do przystanku Mizerów PGR (Linia L1), przystanku Suszec Św. Jana (Linia L2), przystanku Rudziczka Kleszczowska na granicy z Żorami (Linia L3) a co za tym idzie wszystkich istniejących przystanków na tych trasach.

    Busy marki mercedes 616D z czerwonymi pasami w dolnej części nadwozia, oznakowane w sposób widoczny dla pasażera z zewnątrz, z logiem komunikacji gminnej oraz tablicami kierunkowymi i oznaczeniem linii komunikacyjnej będą kursowały w dni robocze według rozkładu jazdy dostępnego na stronie internetowej Gminy Suszec http://www.suszec.pl.

    Bilety będą do nabycia u kierowcy:

    - jednodniowy w cenie 1zł.

    - miesięczny w cenie 15zł.

    Dodatkowe informacje można uzyskać u dyspozytora (Pan Waldemar Matysek z Firmy „MIKRUS”) tel. 601-586-120 lub w Urzędzie Gminy Suszec tel. 32 449-30-74.

    Zachęcamy do korzystania z tej komunikacji.

  • Klasy trzecie - nauka pływania.

    10.03.2017

     

      Ostatniego lutego 30 uczniów z klas trzecich  rozpoczęło  naukę  pływania na basenie w  Goczałkowicach,  która zakończy się w połowie  czerwca. Dziś  mają już za  sobą  czwartą  lekcję i są  bardzo zadowoleni.  Wszyscy się  ogromnie  starają i  uważnie wykonują polecenia  instruktorów,  bo chcą  pływać jak delfinki. Gorąco im tego  życzymy. (A. M.)

                                 yes

  • WYBORY MISS SZKOŁY 2017

    08.03.2017

                             

    8 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyły się w naszej szkole Wybory Miss Szkoły 2017. Każdą klasę reprezentowała  jedna uczestniczka, łącznie do konkursu stanęło 7  uczennic, rozegrano 6 konkurencji. Nad konkursem pieczę miało jury, które wybrało dwie zwyciężczynie: MISS KLAS II-III, którą została Aleksandra Książek z kl. IIIb, oraz MISS KLAS IV-VI - została nią Julia Matyjaszczyk z kl. VI. Wszyscy uczestnicy i publiczność wybrali MISS PUBLICZNOŚCI - zdecydowaną większością głosów wygrała Julia Matyjaszczyk! Wybory przygotowali chłopcy z klasy VI przy współpracy z Samorządem Uczniowskim. /A.Sz./

  • Kolejne zmagania sportowe

         W poniedziałek 6 marca, nasi uczniowie wzięli udział w gminnym turnieju mini siatkówki. Chłopcy spisali się super - zajęli II miejsce. W walce o pierwsze miejsce przegrali jednym, małym punktem. Gratulujemy!!!

  • Lech, Czech i Rus ...

    7 marca gościliśmy w naszej szkole artystów krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych Krak-Art ze spektaklem pt.: "Lech, Czech i Rus". Aktorzy opowiadali historię państwa polskiego zapraszajac dzieci do aktywnego udziału. Przedstawienie stało się świetną lekcją patriotyzmu. Artyści zwrócili uwagę na szacunek jaki należy okazywać naszym symbolom państwowym, wspólnie recytowali wiersz pt.: "Kto Ty jesteś ..." i razem odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. (A.O).

  • Ogólnopolski konkurs z przyrody

    Dnia 1 marca odbył się ogólnopolski konkurs ekologiczny EKO PLANETA. Konkurs ten wpisał się już w coroczną tradycję naszej szkoły. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klasy IV-VI. Konkurs ten miał formę testu składającego się z 30 pytań zamkniętych i 1 pytania otwartego. Konkurs ten dostarczył naszym uczniom rozrywki umysłowej, a jednocześnie sprawdzał ich umiejętności przyrodnicze z zakresu ekologii i ochrony środowiska  w Polsce, Europie i w najbliższym otoczeniu. Wyniki zostaną opublikowane 30 maja. Trzymamy za wszystkich kciuki. DG

  • Siatkówka dziewcząt

        Nasza szkoła była organizatorem gminnych zawodów w mini siatkówce dziewcząt. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: klasa IV - Natalia W., Patrycja M., klasa V - Kinga Z., Julia R., klasa VI - Aleksandra B., Aleksandra G., Daria J., Wiktoria H., Emilia M., Zuzanna S. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Zajęły V miejsce. Gratulujemy!

  • Dyskoteka karnawałowa

    28 lutego miały miejsce tzw. ostatki oznaczające dla nas koniec karnawału. Dlatego aby dobrze zakończyć ten czas, w szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana dyskoteka dla uczniów klas IV - VI. O wspaniałą muzykę w czasie zabawy zadbali tym razem uczniowie klasy 6. Oczywiście nie obyło się również bez dodatkowych atrakcji w postaci konkursów. Myślimy, że dyskoteka należała do bardzo udanych, skoro wszyscy uczniowie cały czas zapełniali "szkolny parkiet", a dzisiaj dało się na korytarzach usłyszeć z ust uczniów słowa: "Ale bolą mnie nogi..." .

                  

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO, aby podkreślić to, jak wiele istnieje języków na świecie, ale także po to, żeby zwrócić naszą uwagę na te języki, które są zagrożone i powoli zanikają. I choć wydawałoby się, że naszym jedynym językiem ojczystym jest język polski, to nie należy zapomnieć o nas, Ślązakach, dla których językiem ojczystym jest właśnie język śląski, czyli ten, który poznajemy niejednokrotnie jako pierwszy od swoich rodziców czy też dziadków.

    Z tej okazji w naszej szkole podjęte zostały pewne regionalne działania. Po co? Po to, aby coś nie coś o gwarze śląskiej sobie powiedzieć, bo przecież mówić po śląsku to żaden wstyd!

    Po pierwsze zostały zorganizowane konkursy. Jeden z nich nosił nazwę "Tukej piyknie godomy". Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć tekst baśni o Jasiu i Małgosi na gwarę śląską. Dzieci wykazały się dużą znajomością wyrazów regionalnych, a także pomysłowowością. Drugi z konkursów polegał na pokolorowaniu kolorowanki ze śląskim przedmiotem w roli głównej oraz wypisaniu trzech słów zaczynających się na poszczególne litery alfabetu. Z tym zadaniem poradzili sobie równie świetnie.

    Ponadto zorganizowany został krótki apel, w czasie którego uczniowie odczytali po śląsku: tekst dotyczący panujących zwyczajów na Śląsku, śląskie "wice", czyli kawały oraz uczennice klas trzecich wyrecytowały nam piękne wiersze. Na koniec uczniowie zaprezentowali nam układ taneczny przygotowany do śląskiej piosenki. 

    Szkołę w tym czasie zdobiły prace wykonane przez członków kółka regionalno-plastycznego.

                      

  • Lekcja biblioteczna

    Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to jednak czytanie książek jest ważnym elementem w naszym życiu. Czytamy, aby wypełnić swój wolny czas, aby się uczyć i poszerzać słownictwo, czytamy też, bo na lekcjach języka polskiego omawiamy lektury i dobrze jest coś nie coś wiedzieć o jej treści. A gdyby tak poznać pracę biblioteki od kuchni i poznać jakieś nowe rozwiązania? 

    W lutym uczniowie klas 4-6 mieli okazję w ramach lekcji języka polskiego wyjść do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mizerowie i pracować pod okiem pani Marii Przontki. Nasza młodzież dowiedziała się m.in. co to jest katalog biblioteczny i jakie mamy rodzaje katalogów. Samodzielnie mogli wyszukać książkę, korzystając właśnie z owych katalogów, a także wypełnić kartę katalogową danego dzieła. Uczniowie zostali również zaznajomieni z pracą internetowych katalogów bibliotecznych i od teraz mogą sprawdzić bez wychodzenia z domu, czy w danej bibliotece jest dostępna interesująca ich książka. 

        

  • Wolontariat - adopcja

     MARIE TOKOYO to nasza nowa koleżanka ze szkoły  w Selim (Afryka). Nawiązaliśmy współpracę z Franciszkanami - misjonarzami i adoptowaliśmy Marie na 6 lat. Nasza pomoc polega na zorganiozowaniu raz w roku kalendarzowym pomocy finansowej, by dziewczynka mogła uczyć się. Wystarczy 1 złotówka od dziecka! Udało się. Zebraliśmy 250 złotych. Pieniądze zostały przesłane na szkołę w RCA. DZIĘKUJĘ!   A. Okularczyk z dziewczętami z koła biblijno - misyjnego. Zdjęcie Marie w zakładce album.

  • Dzień otwarty

    15.02.2017

    Zapraszamy Rodziców na konsultacje z wychowawcami i nauczycielami 22 lutego b.r. (środa) w godzinach:

    * 16:00 - 17:30 - Rodziców dzieci przedszkolnych,

    * 16:30 - 18:00 - Rodziców dzieci szkolnych.

  • Randka w ciemno z książką

    Jak spędzić walentynki w szkole? Oczywiście z książką w ręku! Przecież nigdzie indziej nie znajdziemy tylu pięknych, miłosnych aforyzmów jak właśnie w literaturze.

    W ramach akcji promującej czytelnictwo 14 lutego w bibliotece szkolnej uczniowie mieli okazję włączyć się w zabawę czytelniczą polegającą na wypożyczeniu książki bez wcześniejszej wiedzy, co jest przedmiotem jej treści ani jaki jest jej tytuł. Wszystkie książki zapakowano w szary papier, a podzielone zostały tylko według kategorii wiekowej.

    Celem akcji było zachęcenie uczniów do zapoznania się z różnego rodzaju lteraturą oraz wprowadzenie elementu zabawy w nawyki czytelnicze.

    Mamy nadzieję, że to były udane walentynki! 

       

  • Delfinki na wystawie klocków LEGO.

    Delfinki na wystawie klocków LEGO.
    15.02.2017

    W środę przedszkolaki z grupy "Delfinki" razem z rodzicami pojechały na wycieczkę do Gliwic, na wystawę klocków LEGO. Co zobaczyły i jak spędziły czas można zobaczyć w albumie oraz na naszej stronie. Zapraszam - J.H

  • Rozgrywki sportowe

      Chłopcy z klas IV - VI pojechali do Kryr, gdzie wzięli udział w gminnych zawodach w mini koszykówce. Zajęli wysokie II miejsce.
    Oto nasz skład:  klasa IV - Dominik G., Marcin G., Jakub G., Jakub R., 
              klasa V - Jakub L. i Kacper W.
              klasa VI - Nikodem B., Jakub C., Dominik D., Jakub G., Paweł M., Klaudiusz S.,

  • E#dukacja regionalna

    08.02.2017

    Uczniowie z koła regionalno - plastycznego wzięli udział w warsztatach w Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach. Temat zajęć "W karnawale to są bale!" Uczyli się tańców regionalnych: waloszek, żyd, gołąbek i popularnę polkę. Dowiedzieli się po co są kotyliony, jak dawniej wyglądały ubrania. Pojedli sobie chleba z fetem, aby nabrać sił przed drugą częścią zajęć, czyli dziecięcymi "graczkami".(A.Sz.)

  • Gminne zawody

          Dnia 1 lutego Dominik, Paweł, Klaudiusz i Nikodem, reprezentowali naszą szkołę w gminnych zawodach tenisa stołowego, które odbyły się w Radostowicach. Chłopcy zajęli III miejsce. Gratulujemy!!!

  • Delfinki - "Dzień hobbysty"

    Delfinki - "Dzień hobbysty"
    03.02.2017

    W piątek w grupie "Delfinków" zorganizowaliśmy "Dzień hobbysty". Każdy mógł pochwalić się i zaprezentować to czym się interesuje, co kolekcjonuje, w jaki sposób chętnie spędza wolny czas. Więcej informacji na nasze stronie oraz w albumie fotograficznym - zapraszam J.H

  • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
    16.01.2017

    W piątek 13 stycznia na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków z okazji ich święta. Były przepiękne wiersze i piosenki, przedstawienie jasełek oraz najserdeczniejsze życzenia i laurki oraz uroczyste "Sto lat" od dzieci dla kochanych babć i dziadków. Były uśmiechy i łzy wzruszenia.smiley Relacja z tego wydarzenia w albumie fotograficznym- zapraszam serdecznie(J.H)
    Podziękowania dla naszej absolwentki Dominiki H. za zrobienie zdjęć.

  • Żeby wszystkie dzwonki u sanek

    rozpoczęły wesołą rozmowę,

    żeby spotkał kolegów bałwanek,

    lecą z chmury ferie zimowe!

    Żeby łyżwy do tańca przekonać,

    żeby narty nauczyć biegu,

    fruną ferie na spadochronach

    z leciutkiego, srebrnego śniegu.

    Radosnych i bezpiecznych ferii Drodzy Uczniowie - życzą wychowawcy i nauczyciele :)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mizerowie
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mizerowie, ul. Nadrzeczna 31
  • (32) 2122287

Galeria zdjęć