Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pisanki wielkanocnej lub stroika wielkanocnego z pisanką – ozdobienie wydmuszki, plastikowego, styropianowego lub drewnianego jajka dowolną techniką plastyczną, kierując się tematem konkursu. Liczy się kreatywność, różnorodność technik plastycznych, pomysłowość. Prosimy nie przynosić „pełnych” jajek z naturalną zawartością.
Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:
I grupa: klasy I – III
II grupa: klasy IV – VII
Gotowe prace należy dostarczyć p. Michalinie do 15 marca!
Serdecznie dziękujemy !!!
za udział w akcji
*Zbieramy skarpety dla potrzebujących*.
Akcję ogłosiła Biblioteka Pedagogiczna w Pszczynie, a inicjatorem jest modzież w Krakowie. Nam udało się zebrać 52 pary skarpet! Dziewczęta z SKC i Aneta Okularczyk
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mizerowie informuje, że dnia 6 kwietnia 2018r. o godz. 9:00 odbędzie się w naszej placówce gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
Do dnia 21 marca 2018r. należy zgłaszać do ZSP Mizerów ze szkół podstawowych 4 osobowe drużyny (2 dziewczynki i 2 chłopców) natomiast z gimnazjów drużyny 3 osobowe. Uczestnicy Turnieju muszą posiadać kaski i przedstawić do wglądu: kartę rowerową, legitymację szkolną, pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział w Turnieju, zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju.
Zgodnie z regulaminem turniej będzie miał charakter trzy etapowy:
Informujemy, że tradycyjnie jest możliwość ćwiczenia na rozstawionym torze w następujących dniach 4.04.2018r., 5.04.2018r., (prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu treningu). Trening przed turniejem może odbywać się w obecności osoby pełnoletniej, która odpowiada za bezpieczeństwo uczniów i powierzony sprzęt.
Aktualny regulamin i zestawy testów:
http://www.pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego/turnieje
Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły do udziału !!!
III TURA
Odpowiedzi proszę dostarczyć do poniedziałku 12.03.2018r
"Spieglein, Spieglein an der Wand,
Wer ist die Schönste im ganzen Land?"(3 pkt)
Oto ranking po II turze.Gratuluję wyników
RANKING: Wyniki po II Turze
Queen 19 pkt
Prinzessin 18 pkt
Maksymalna liczba pkt do zdobycia w tej turze 8.
Jeszcze do jutra można oddawać odpowiedzi do quizu. Zachęcam!
M.Ch.
Kolejna edycja Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych za nami. W tym roku obchody tego święta trwały parę dni - od środy do poniedziałku. Musicie jednak pamiętać, że były to dni poświęcone nie tylko językowi polskiemu, ale także śląskiej gwarze, tak ściśle przecież związanej z naszą Małą Ojczyzną.
Aby przybliżyć uczniom zagadnienie języków ojczystych, zorganizowano w szkole szereg atrakcji. Korytarze szkolne ozdobiły wystawki śląskich książek oraz gazetki ze śląskim słowniczkiem i komiksem. Można było przyjrzeć się tradycyjnym, regionalnym strojom, a także dowiedzieć się, czym w języku polskim są pleonazmy oraz palindromy. Uczniowie również mogli zagrać w polonistyczne boggle, spróbować odgadnąć, jaki związek frazeologiczny został przedstawiony na rysunku oraz wziąć udział w przygotowanej przez p. Myśliwiec grze terenowej, która polegała na wyszukiwaniu ukrytych w różnych miejscach w szkole zadań związanych z językiem polskim. Dodatkowo koło regionalne w czwartek sprzedawało galaretki, do których dołączone było zadanie konkursowe - należało przetłumaczyć śląskie zwroty na język polski. W piątek natomiast p. Skajewski i p. Szymik przygotowali apel, w czasie którego przybliżono uczniom historię Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym szkoły.
P.M.
Informacje i dokumenty dotyczące naboru dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 znajdują się w zakładce PRZEDSZKOLE.
Uwaga!
I tura już za Wami;) Podaję ranking miejsc na chwilę obecną!
Gratuluję wszystkim biorącym udział w konkursie i trzymam kciuki!!
Jest Was narazie 5 osób ;-) Zachęcam do udziału, można jeszcze dołączyć :)
Możliwa maksymalna liczba punktów do uzyskania: 11 pkt.
RANKING:
1. Emiliusz 11pkt
Monika 11 pkt
Prinzessin 11 pkt
Queen 11 pkt
2. Natalia 7,5 pkt
KONKURS JĘZYKOWO – PLASTYCZNY
DROGI UCZNIU!
ZINTERPRETUJ I ZILUSTRUJ
WYBRANY PRZEZ SIEBIE ZWIĄZEK FAZEOLOGICZNY
Z WYRAZEM KOT
I PRZYNIEŚ DO BIBLIOTEKI LUB ŚWIETLICY!!!
NA PRACE CZEKAMY DO 23 MARCA, FORMAT I TECHNIKA DOWOLNA
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!
BĄDŹ KREATYWNY, BAW SIĘ JĘZYKIEM POLSKIM J
22 lutego uczennice koła plastycznego oraz wszyscy chętni i zainteresowani uczniowie wzięli udział w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła absolwentka naszej szkoły Agata Lazar. Uczestniczki spotkania dowiedziały się jakie są rodzaje fotografii, jaką rolę w fotografii odgrywa światło, jaka jest różnica pomiędzy fotografią cyfrową i analogową, co to jest martyca i obiektyw, jak nazywają się elementy wyposażenia profesjonalnego fotografa. Pani Agata zdradziła nam tajniki fotografowania oraz zaprezentowała swoje zdjęcia. Uczennice z wielkim zaciekawieniem, uwagą i skupieniem słuchały pani Agaty. Był także czas na zadawanie pytań i możliwość zaprezentowania gościowi swoich zdjęć.
Pani Agacie bardzo dziękujemy za świetne zajęcia i poświęcony czas!!! Zapraszamy do galerii na fotorelację ze spotkania.
Zajęcia zorganizowały p. Michalina Chwastek i p. Ola Olesz.
M.CH., A.Ol.
Jeszcze do poniedziałku 26.02.2018r można oddawać odpowiedzi do quizu na temat "Krajów niemieckojęzycznych". Przypominam, że mogą w nim wziąć udział wszyscy, nawet te osoby, które nie mają jeszcze niemieckiego. Pytania sformułowane będą w j. polskim. Serdecznie zapraszam!
Czekają ciekawe nagrody dla wszystkich uczestników po zakończeniu wszystkich tur.
Moduł Świetlica/Biblioteka został zmodyfikowany
Ach, co to był za dzień…
Dzisiaj w bibliotece oraz świetlicy szkolnej hucznie obchodziliśmy urodziny naszych kocich przyjaciół. Cała szkoła już od pierwszych godzin lekcyjnych przemieniła się w zwierzęcą ferajnę za sprawą jednej z atrakcji czyli malowania twarzy na kocie podobieństwo. Podczas przerw zobaczyć można było krótkie bajki o nieco zapomnianym już Kocie Filemonie i jego przyjaciołach. Były także tematyczne wystawki - piekne grafiki, ciekawostki, dowcipy o bahaterze dnia, wystawka kocich książek oraz akcesoriów do pielęgnacji kotów. Sam moment kulminacyjny przedsięwzięcia odbywał się na 6 i 7 godzinie lekcyjnej dla uczniów przebywających wtedy w świetlicy. Atrakcji było co nie miara. Początkowo przybliżona została historia pochodzenia tych zwierząt oraz ciekawostki dotyczące ich zachowań związane np. z ogonem oraz wibrysami. Następnie odbył się konkurs na największego kociego łakomczuszka, którego celem było „wychliptanie” mleczka z talerzyka a jego zwycięzcą został Piotr z klasy I. Uczniowie mieli również możliwość wykonania pysznej pracy plastycznej prezentującej wizerunek cukierkowego kotka z bajki, wysłuchali też opowiadania o pewnym „Magicznym kotku”. Dzień zakończył się „wyścigiem za myszką po nitce”, w którym uczniowie na czas poszukiwali zwierząt wśród książek oraz sensem filmowym prezentującym zabawne przygody kota „Simona”. Dużą atrakcją były także zdjęcia w tzw. monidle z podobizną kota, wykonanym na zajęciach kreatywnych.
W tym dniu bibliotekę szkolną odwiedziły także dzieci z przedszkola, z oddziału "0" - obejrzały nasze wystawki, zwłaszcza tą z akcesoriami do pielęgnacji kotów, wysłuchały fragmentu książki, której bohaterem był kot oraz pozowały do zdjęć w monidle.
Za zorganizowanie dnia odpowiedzialne były Pani Ola Olesz oraz Pani Michalina Chwastek. Zapraszamy również do obejrzenia relacji z tego dnia w szkolnym albumie.
M.Ch., A.Ol.
Konkurs na wykonanie gry planszowej o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, biologicznej lub chemicznej.
Drodzy Uczniowie!
Jeśli w erze komputerów i konsoli zdarza Wam się jeszcze rzucać kostką i przesuwać pionki wspólnie z rówieśnikami, rodzeństwem lub Rodzicami i macie pomysł na grę według własnych reguł – to ten konkurs jest właśnie dla Was!
Zapoznajcie się z regulaminem i stwórzcie grę!
Cele konkursu:
Regulamin konkursu: