ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mizerowie informuje, że od dnia 01.03.2024r. do 08.03.2024r. prowadzone będą zapisy uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późniejszymi zmianami).

Informacje ogólne

Do klasy I Szkoły Podstawowej w Mizerowie przyjmowane są na rok szkolny 2024/2025:

1.Dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2017 objęte obowiązkiem szkolnym), zamieszkałe

2.Dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2018), zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Mizerowie

–   zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego

w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej

Zasady przyjęć

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Mizerowie dzieci przyjmowane są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nie obwodowa),

Dzieci zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Mizerowie

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I  przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia.  Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata
i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 ,3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa, rodzice są proszeni o przekazanie informacji do sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mizerowie.

Dzieci spoza obwodu

Dzieci, dla których Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Mizerowie nie jest szkołą obwodową, biorą udział w  postępowaniu rekrutacyjnym.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Mizerowie mogą być przyjęte do klasy I jeżeli Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Mizerowie będzie dysponowała wolnymi miejscami.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2024/2025:

ZARZaDZENIE(2).pdf

KRYTERIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2024/2025:

KRYTERIA.pdf

DRUKI DO POBRANIA: